„Szczęście w twoich oczach” – Caroline Leavitt

Szczęście w Twoich oczachKsiążka przedstawia życie dwóch kobiet których splatają się losy. Isabelle jest fotografką, która odchodzi od swojego męża po tym jak zdradza ją i spodziewa się dziecka z inną kobietą. April, matka ośmioletniego Sama, chorującego na astmę również opuszcza dom. Historia ta niestety zaczyna się od tragedii. Sam chowa się w samochodzie matki, gdy ta pakuje walizki i w nim zasypia. Gdy budzi się April zaskoczona nie wie co zrobić. Błądzi po ulicach 3 godziny od domu w mgle. Zatrzymuje auto, gdy Sam dostaje ataku astmy. W pewnym momencie zza mgły wyjeżdża auto prowadzone przez Isabell. Chłopak, pomimo prośby mamy by został w aucie ucieka w stronę lasu. Auta zderzają się. W wypadku ginie April, a Izabella budzi się w szpitalu. Trudno jej pogodzić się z myślą, że kobieta stojąca na szosie zginęła. Syn April widząc całe zdarzenie jest przekonany, że w mgle widział anioła i obwinia siebie za to, że gdyby nie jego astma, mama nadal by żyła. Po pewnym czasie, gdy Isabell wychodzi ze szpitala dowiaduje się, że rodzina kobiety, mieszka sześć przecznic od niej. Spaceruje w tamtym kierunku i obserwuje dom upewniając się, że syn z mężem zmarłej kobiety dają sobie radę w obecnej sytuacji. Gdy zauważa ją Sam, biegnie za nią i puka do jej drzwi. Jest przekonany, że Isabell to anioł, którego widział w dniu wypadku, wie gdzie poszła jego mama i pomoże mu z porozmawiać z nią. Gdy Isabell dzwoni po ojca Sama by go odebrać, ten stanowczo zabrania tych spotkań. Jednak z czasem ich drogi spotykają się ponownie, a między Isabell i Charliem rodzi się miłość. Isabell uczy chłopca fotografii, oboje się polubili. Gdy Sam niespodziewanie widzi jak Isabell z ojcem się całują, zdaje sobie sprawę, że Isabell nie jest aniołem i ucieka. Dostaje kolejny atak astmy i leży  szpitalu. Charlie obwinia się za tą całą sytuację i prosi ukochaną, aby ograniczyć spotkania z powodu złego stanu zdrowia syna. Isabell jednak nie może już dłużej czekać, potrzebuje zatrudnienia, aby opłacić mieszkanie. Dostaje stypendium w Nowym Jorku i jedzie na dwa lata na studia, prosząc Charliego aby wziął syna i pojechał z nią. Charlie myśląc o zdrowiu syna odmawia. Isabell układa sobie życie z dala od Charliego. Gdy ten dowiaduje się, że April w dniu wypadku jechała do mężczyzny, z którym planowała nowe życie, postanawia pojechać do Isabell i prosić o wspólne życie razem. Jednak Isabell zdradza mu, że spodziewa się dziecka z innym. Na koniec książki dowiadujemy się także o życiu bohaterów po 20 latach, gdy Sam jest dorosły i pracuje jako lekarz. Myślałam, że będzie inny happy end, ale się pomyliłam. Eh, nieraz życie inaczej układa nasze losy…. :)

Książkę dobrze się czytało, bardzo przyjemnie napisana powieść kobieca. Do przeczytania jej skusiła mnie okładka :).

„Jak dorośniesz, koniecznie spraw, żeby osoba, którą kochasz, czy będzie to dziewczyna, żona czy chłopak, znała cie tak dobrze, jakby czytała w twoich myślach: Nie musisz mówić czego ci potrzeba, a ona i tak wie. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że to nie miłość.”

Data wydania: 2013
Liczba stron: 363
Moja ocena: 7/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>