„Lisia dolina” – Charlotte Link

Lisia dolinaRyan Lee, młody człowiek od wielu lat popadający w konflikt z prawem, uprowadza nieznaną mu kobietę – Vanessę Willlard z parkingu, na którym czekała na swojego męża spacerującego z psem. Chłopak więzi ją w miejscu znalezionym i nazwanym w dzieciństwie jako ‘lisia dolina’, w zamiarach zażądania od jej męża Matthewa znacznej sumy pieniędzy. Z powodu innego przestępstwa zostaje aresztowany, zanim jeszcze zdołał nawiązać kontakt z mężem kobiety, po czym wędruje na dwa i pół roku do więzienia. Ponieważ od razu go aresztowano, trafił do aresztu śledczego i nie mógł uwolnić Vanessy. Nie miał też odwagi komukolwiek się zwierzyć z popełnionego czynu, nawet swemu adwokatowi. Porwał kobietę, gdyż chciał spłacić dług który zaciągnął u Damona – człowieka niezwykle niebezpiecznego. Gdy chłopak wyszedł  z więzienia, ktoś napada na jego byłą dziewczynę Deborah, a następnie uprowadzaił jego matkę Carinne.
Alexia i Ken –przyjaciele Matthewa poznają go z Jenną Robinson. Chce on poukładać sobie życie na nowo, choć ciągle wraca pamięcią do tego pechowego sierpniowego dnia zaginięcia Vanessy. Pragnie on poznać prawdę, co stało się w dniu jej zaginięcia.  Po pewnym czasie ginie też Alexia, dokładnie w tych samych okolicznościach co Vanessa. Sytuacja dla Ruana Lee coraz bardziej się komplikuje. Kto jest odpowiedzialny za zaginięcie Alexii? – zapraszam do przeczytania książki. Naprawdę warto!

Nigdy nie przepadałam specjalnie za kryminałami, ale ten naprawdę mnie wkręcił i nie sposób było się od książki oderwać. Czytało się bardzo szybko.

Data wydania: 2013
Liczba stron: 484
Moja ocena: 10/10

4 myśli nt. „„Lisia dolina” – Charlotte Link

  1. agnest Autor wpisu

   Ja właśnie szykuje się do złapania w bibliotece kolejnej książki tej autorki :p „Lisia dolina” naprawdę mnie wciągnęła” ;)

   Odpowiedz
 1. ~serduszko

  OJ tak Charlotte Link. Odkryłam ją dwa miesiące temu, przeczytałam 5 pozycji i dziś czekam na listonosza z 3 kolejnymi. Czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie. jak dla mnie bomba. Mogę z czystym sercem polecić „ostatni ślad”, „ciernistą różę” i „obserwator” !

  Odpowiedz
  1. agnest Autor wpisu

   O jej super! :) Biorę się za polowanie w bibliotece na te pozycje :p …dziwi mnie że te książki na „lubimy czytać” mają po 6-7 gwiazdek, jak ja dałam dyszkę :p

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>